Trade

In aceasta sectiune puteti veni cu idei pentru server
Închis
Bacchus

Trade

Mesaj de Bacchus » Lun Mai 04, 2020 1:05 pm

Fac această propunere fiindcă nu mi se pare ok să nu am voie să schimb un item personalizat cu un alt player atâta timp cât este item ul tău, ai donat pentru el și ți l-ai însușit!!! Care este pierderea celorlalți dacă eu schimb un item? Un mic exemplu: dacă eu nu am euro pe joc și nu vreau să farmez, practic, nu am chef și doresc să-mi vând un item cumpărat cu banii mei pe euro în joc, de ce să fie interzis? În regulament văd că scrie să nu vindem pe bani, iar pe alte părți aud că nu ai voie să schimbi pe server cu alte iteme, lămuriți-mă și pe mine... având în vedere că pe server încă se schimbă iteme.
Altă chestie, treaba cu skin foc.
Pentru acela, nu am plătit? Este un item modat? Nu, este un oarecare perso ca și altele, de ce îmi este interzis să-l dau unui prieten să joace cu el? L-am furat? Nu sunt lămurit de tot ce v-am scris mai sus și chiar vă rog să mă lămuriți și pe mine. Zi frumoasă

CoxatMdfk

Re: Trade

Mesaj de CoxatMdfk » Mie Mai 06, 2020 5:20 pm

+1, sunt de acord cu tine
Nu vreau

ziggystar17
Locatia: Bistrita

Mesaj de ziggystar17 » Mie Mai 06, 2020 5:25 pm

De acord. Avem voie sa dam pe propria raspundere iteme asa ni s-a zis. Din moment ce le-am cumparat de ce nu am avea voie sa le schimbam ? Pe propria raspundere.

marius23scute
Locatia: Arad,[H]Mariusz

Mesaj de marius23scute » Mie Mai 06, 2020 5:53 pm

PRO!
O parere si aici va rog!!!
Cam acelasi lucru dar nu baga nimeni in seama : https://brilliantsmt2.ro/forum/viewtopic.php?f=59&t=439

[Owner]Alex
Administrator
Administrator

Mesaj de [Owner]Alex » Mie Mai 06, 2020 8:51 pm

Toti membrii staff trebuie sa raspunda pentru a aproba propunerea!

zAlexx

Mesaj de zAlexx » Joi Mai 07, 2020 6:15 pm

Nu mi se pare corect , una e să împrumuţi un costum unui prieten şi alta e să îl vinzi . Nu e corect faţă de restul donatorilor , ei au dat bani reali pentru a cumpăra un perso iar alţii să-l cumpere cu chestii din joc..nu e chiar ok .. şi având in vedere că e ilegal să faci tranzacţii de aici pe alte servere sau să vinzi pe bani reali , nu prea văd rostul .
Deci CONTRA

asacamine
Locatia: Ploiesti / Patria Hotilor

Mesaj de asacamine » Joi Mai 07, 2020 6:18 pm

ziggystar17 scrie:
Mie Mai 06, 2020 5:25 pm
De acord. Avem voie sa dam pe propria raspundere iteme asa ni s-a zis. Din moment ce le-am cumparat de ce nu am avea voie sa le schimbam ? Pe propria raspundere.
Chiar daca am o parere foarte proasta despre tine 🤣🤣 , propunerea asta este destul de ok. Oricum se dau iteme pe imprumut , oricum tot OnePiece au iteme de la Flamingo, de ce sa nu se faca anuntul asta si oficial ? Ca avem voie ... Trade-ul intre alte servere, interzis, dar atata timp cat e pe acest server, din partea mea ar fi ok. Dar daca imprumutati persouri altora si va frigeti , nu va duceti la Alex ca luati teapa, suge-ti-o pe romaneste ca asta ati vrut . Deci PRO pentru propunerea asta . 👌🏻
Imagine

asacamine
Locatia: Ploiesti / Patria Hotilor

Mesaj de asacamine » Joi Mai 07, 2020 6:21 pm

zAlexx scrie:
Joi Mai 07, 2020 6:15 pm
Nu mi se pare corect , una e să împrumuţi un costum unui prieten şi alta e să îl vinzi . Nu e corect faţă de restul donatorilor , ei au dat bani reali pentru a cumpăra un perso iar alţii să-l cumpere cu chestii din joc..nu e chiar ok .. şi având in vedere că e ilegal să faci tranzacţii de aici pe alte servere sau să vinzi pe bani reali , nu prea văd rostul .
Deci CONTRA
Pe server e ok sa faca tradeuri de-astea. El a dat bani reali, cel care are perso, daca el vrea sa il vanda pe euro in joc, este problema lui,sunt banii lui , dar fara comert cu alte servere sau cacaturi de-astea .
Imagine

Bacchus

Mesaj de Bacchus » Joi Mai 07, 2020 7:49 pm

zAlexx scrie:
Joi Mai 07, 2020 6:15 pm
Deci CONTRA
Cine a vorbit de vândut ? Cine a vorbit de schimburi între servere ? Mai citește o dată propunerea te rog 👍. Tu dai contra că este ilegal să faci negoț intre alte servere și să vinzi perso pe bani reali. Băiete, eu propun să nu fie interzis împrumutul persourilor pe server, despre ce vorbești tu acolo? Eu dacă vreau fac cadou un perso unui player, asta dacă vreau eu fiindcă banii eu i-am dat pe perso, nu altcineva. Nu ai înțeles propunerea mea. Pace

[Owner]Alex
Administrator
Administrator

Mesaj de [Owner]Alex » Dum Mai 10, 2020 8:10 pm

Propunere acceptata (DOAR SCHIMB PE SCHIMB, VANZARE INTERZISA)
Ai voie sa schimbi perso, nu ai voie sa le dai pentru iteme alte servere, sanctionarea va fi cu banip, Locked!

Închis